Piękny koncert

Co roku Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu wraz z jego Prezesem Prof. Jackiem Łuczakiem organizuje dla Przyjaciół i Dobrodziejów Hospicjum uroczysty koncert.

koncert (31)

Tym razem licznie zgromadzeni goście mogli wysłuchać Koncertu Kolęd, Muzyki Operowej i Musicalowej w wykonaniu Capella Zamku Rydzyńskiego. Uroczystość miała miejsce w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza 25 stycznia.

koncert (73)

Nasi wolontariusze również nie zawiedli. Silna grupa motylich wolontariuszy kwestowała, pomagała oraz czuwała nad dobrą organizacją uroczystości. Bardzo Wam wszystkim dziękujemy!

Zresztą zobaczcie sami!

Wystawa

W poznańskiej Galerii Pod Schodami otwarto wystawę Joanny Bobrzyk “Obrazy pocieszenia”.
Stitched Panorama
Joasia jest koordynatorem wolontariatu szkolnego od 8 lat, bardzo mocno współpracującego z Hospicjum Palium. Jesteśmy dumni, że piękne prace Joasi będzie mogło obejrzeć szerokie grono zwiedzających i miłośników sztuki. Podczas wernisażu obecny był także prof. Jacek Łuczak, który w pięknych słowach docenił twórczość Joasi.
wystawa (5)
Wystawę można oglądać do 10 marca.
Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia:

Muzyka w hospicjum

W styczniowe niedziele w Hospicjum gościliśmy chóry, które swoją muzyką uświetniły Msze Św. Dzięki wspólnemu śpiewaniu kolęd z Pacjentami i ich Rodzinami mogliśmy pięknie przeżywać ten Bożonarodzeniowy czas w Hospicjum.
muzyka2 (16)
12 stycznia gościliśmy chór “Promyki słoneczne” z Pniew; 19 stycznia chór Polskiej Akademii Nauk, a 26 stycznia Dziecięcy Chór z Parafii Trzech Króli.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tych wydarzeń. Śpiewającym i muzykującym artystom, ale także tym osobom, które zapewniły działania logistyczne.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z 12 i 26 stycznia.
Chór “Promyki słoneczne” z Pniew:
muzyka (9)
Dziecięcy Chór z Parafii Trzech Króli:
muzyka2 (12)

Noworoczne spotkanie

Spotkanie noworoczne dla dzieci pacjentów Hospicjum odbyło się 18 stycznia br.
noworocznie (14)
Zaprosiliśmy Dzieci i ich Opiekunów na spotkanie, które miało im pokazać, że nie są sami; że w tym trudnym okresie ich życia mogą liczyć na wsparcie. Wiemy, jak bardzo tego potrzebują. Chcieliśmy dać Wszystkim chwile wytchnienia i uśmiechu.
noworocznie (33)
Były Jasełka przygotowane przez “Motyli wolontariat” z Gimnazjum nr 9. Były konkursy, gry i zabawy, przygotowane przez wolontariuszy z Gimnazjum nr 11. Warsztaty plastyczne poprowadzili koordynatorzy wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 4 ze Swarzędza.
Nie zabrakło także Gwiazdorów (z Ośrodka dla Dzieci Niesłyszących), którzy przynieśli dużo wspaniałych prezentów, przygotowanych przez grono Darczyńców.
noworocznie (46)
Był poczęstunek, malowanie buzi i balonowe zwierzaki…
Do pomocy w przygotowaniu spotkania włączyli się także “Motyli wolontariusze” z Zespołu Szkół Ekonomicznych, z Zakładu Poprawczego, z XVI Liceum Ogólnokształcącego z Krzesin.
WSZYSTKIM, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO WSPARCIA TEGO DZIAŁANIA W IMIENIU SWOIM, DZIECI I ICH OPIEKUNÓW BARDZO DZIĘKUJĘ.
Barbara Grochal
Koordynator Wolontariuszy
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia: