Zrzuć kokon!

Zapraszamy na Dzień Motyla 21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny!

W tym roku Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości pod hasłem “Zrzuć kokon” wspomoże rozbudowę Hospicjum Palium!

PLAN DZIAŁAŃ – KLIKNIJ i ZOBACZ

Szanowni Państwo,

zapraszamy do włączenia się w „Dzień Motyla” w Pierwszy Dzień Wiosny. Organizują go wolontariusze z „Motylego wolontariatu”. Nauczyciele i uczniowie szkół biorących udział w akcji przygotowali wiele działań. W tym roku pomagają nam także wolontariusze z “Małego Wolontariatu” oraz seniorzy i przedszkolaki.

Będziemy w różnych miejscach  koncertowali, tworzyli motyle, rozdawali motyle, rozdawali ulotki i dekorowali motylami nasze Miasto oraz Urzędy.

Mamy nadzieję, że ta bardzo cenna inicjatywa, nad którą patronat objęli Prezydent Poznania  p. Ryszard Grobelny, Wicewojewoda Wielkopolski p. Przemysław Pacia, Wielkopolski Kurator Oświaty p. Elżbieta Walkowiak i  Dyrektor TPV3 p. Lena Bretes będzie corocznym Świętem Wrażliwości.

Pan Prezydent Ryszard Grobelny wraz z p. Wicewojewodą Przemysławem Pacią, p. prof Jackiem Łuczakiem i dyr. Szpitala Przemienienia Pańskiego p. JanemTalagą wzmocnią przekaz „Dnia Motyla” zasadzając budleje (krzewy przyciągające motyle) na skwerze Ośrodka Staromiejskiego – skrzyżowanie ul. Garbary i Solnej (mamy nadzieję, że wkrótce będzie to motylowy skwer).

W tym roku  “Dzień Motyla” będzie służył wsparciu dokończenia rozbudowy Hospicjum (zabudowa podcieni pod nowym oddziałem).

Wolontariusze „Motylego wolontariatu” wraz z wolontariuszami “Małego Wolontariatu” pokazali jak wiele chęci do czynienia dobra jest w młodych ludziach i jak ważne, aby te pozytywne zachowania promować i pokazywać.

Dziękujemy, że tak wiele osób i instytucji popiera dobre działania młodych ludzi.

Poniżej tekst, który umieściliśmy na stronie “Siepomaga” – serwisu, który już drugi rok pomaga w zbieraniu środków, tym razem na Hospicjum:

Zbiórka na zabudowę podcieni pod nowym oddziałem Hospicjum Palium

Jesteśmy Hospicjum, które nade wszystko WIDZI człowieka. Chcemy rosnąć, rozpościerać skrzydła, a wszystko to z jednego prostego powodu: wiemy, że najważniejszy jest pacjent.

Jesteśmy blisko naszych podopiecznych, słuchamy ich, uczą nas tylu rzeczy.

Wiemy też, co zrobić, by wolontariat rósł w siłę. Mamy fantastyczny, zgrany zespół wolontariuszy, a na koncie wiele ogólnopolskich sukcesów.

Dzięki wspólnym działaniom i dzięki wielu życzliwym ludziom udało się rozbudować Hospicjum Palium o jeden oddział. W niemal każdej nowej sali mamy okno – nietypowe, w suficie. Nasi pacjenci będą widzieć niebo, gwiazdy i ptaki. Udało się, serce rośnie!

Widzimy naszych podopiecznych, kochamy ich i przychylimy nieba, by choć na moment było im lepiej, by mogli poczuć się jak w domu. Robimy wszystko, co po ludzku zrobić można.

Jesteśmy uczciwi i odpowiedzialni. Potrzebujemy jednak Waszej pomocy.

Musimy mądrze zagospodarować przestrzeń, którą dysponujemy. Mamy podcienie pod nowym oddziałem i marzy nam się, by je zabudować, zrobić z nich salę rehabilitacyjną z prawdziwego zdarzenia. Chcemy też wygospodarować specjalny pokój do rozmów z dziećmi i dorosłymi. Taki pokój to niezwykle ważne i potrzebne w Hospicjum miejsce. Potrzebujemy również nową salę wykładowo-konferencyjną. Zgłasza się do nas tak wielu kandydatów na wolontariuszy, że nie możemy się pomieścić w salce, którą dysponujemy. Szkolimy z wielką ochotą i nie tylko dla siebie. Współtworzymy wolontariaty przy innych oddziałach szpitalnych i w innych miastach. Dobrem trzeba się dzielić.

Pomóżcie nam pomagać. Pomaganie to największy luksus, kochani.

A dobro wraca!

Wolontariusze Hospicjum Palium z Poznania