Złoty Motyl dla Marszałka

marszalek1

Podczas Uroczystego Koncertu dla Przyjaciół i Darczyńców Hospicjum Palium 31 stycznia 2015 r. w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza kolejne osoby zostały wyróżnione Złotymi i Srebrnymi Motylami.
Wśród nagrodzonych znalazł się Marszałek Województwa Wielkopolskiego p. Marek Woźniak. Niestety zdrowie nie pozwoliło p. Marszałkowi pojawić się na uroczystości i odebrać wyróżnienia, więc Złoty Motyl przybył do Urzędu Marszałkowskiego.
Pan Marszałek podczas długiej i spokojnej rozmowy wykazał duże zainteresowanie sprawami Hospicjum, wolontariatu medycznego i „Motylego wolontariatu”.

marszalek2

Treść laudacji:
Marek Woźniak – od 2005 roku Marszałek Województwa Wielkopolskiego, polityk o wrażliwym i wielkodusznym spojrzeniu na cierpiących chorych; „Przyjaciel Hospicjum”, zawsze reagujący na zgłaszane problemy i potrzeby tworzonych wokół Hospicjum przedsięwzięć. To dzięki inicjatywie p. Marszałka doceniana została wybitnymi nagrodami wieloletnia praca, poświęcenie i dokonania p. Prof. Jacka Łuczaka, a tym samym całego środowiska hospicyjnego. To dzięki p. Marszałkowi i Jego zaangażowaniu już w tym roku powstanie przy Hospicjum zaplecze edukacyjne dla lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy i członków rodzin opiekujących się cierpiącymi chorymi.