Dzień Motyla 2017

Drodzy Przyjaciele,

serdecznie zapraszamy do włączenia się w działania “Dnia Motyla 2017” w dniu 21 marca, w pierwszy dzień wiosny. Ten dzień jest dla nas dniem wrażliwości i dniem, w którym chcemy zarażać innych ideą pomagania cierpiącym chorym.

dzien
Tegoroczny “Dzień Motyla” będzie nadal nagłaśniał coraz pilniejszą potrzebę rozbudowy Hospicjum Palium! Codziennie 30-40 chorych czeka na miejsce w Hospicjum Palium (mamy tylko 37 łóżek), którzy często nie doczekują tej pomocy.
“Motyli wolontariat” ma wielką moc! Chcemy to pokazać 21 marca i poruszyć serca tych, którzy mogą i powinni pomóc, ale też wręczając motyle przypadkowym przechodniom zwrócić uwagę na możliwości pomocy, które ma każdy z nas.
Proponujemy spotkania warsztatowe – malowania i tworzenia motyli w 3 punktach miasta:

1. Hol Urzędu Marszałkowskiego przy al. Niepodległości 34
  2. Hol Urzędu Wojewódzkiego przy al. Niepodległości 16
  3. Dziedziniec Urzędu Miasta przy pl. Kolegiackim

dzien2

W dwóch pierwszych miejscach będziemy malować motyle, a na dziedzińcu Urzędu Miasta tworzyć motyle w technice origami.
Każda ze szkół może wybrać miejsce, w który chce uczestniczyć w warsztatach w godz od 10:00-11:30. W drodze na wybrane miejsce możecie rozdawać motyle, które sami zrobicie lub które dostaniecie od nas. Grupom, które się zgłoszą dostarczymy również ulotki, które też będziecie mogli rozdawać wraz z motylami. Liczymy na wiosenne przebrania grup, doda to siły naszemu działaniu.
Po warsztatach chcemy spotkać się wszyscy na pl. Wolności (ok. godz. 12:00) i tam wspólnie radośnie zakończyć tegoroczny “Dzień Motyla”. Wracając do szkół również promujemy nasze działanie.
Liczymy na to, że nikogo z Was nie zabraknie, w ten wyjątkowy dzień! Bo tylko razem możemy zmienić to, co wydaje się niemożliwe – przyspieszyć rozbudowę Hospicjum Palium.
Prosimy o zgłaszanie się grup. Bardzo liczymy na Każdego z Was.

Barbara Grochal

“Motyli wolontariat”

Koordynator Wolontariuszy
e-mail: koordynator.wolontariuszy@skpp.edu.pl

Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości w pierwszy dzień wiosny został objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty p. Elżbiety Leszczyńskiej.

Dzień Motyla – Dzień Wrażliwości w pierwszy dzień wiosny został objęty patronatem medialnym:

tvp3

PROGRAM:

• 10:00 – do poszczególnych Urzędów przychodzą uczniowie – wolontariusze wraz ze swoimi opiekunami. Powitanie przez Gospodarzy i Organizatorów. Rozdanie materiałów plastycznych i tworzenie motyli. Do pracy włączają się również Gospodarze Miejsca.
  • 11:00 – wybór najpiękniejszego motyla.
  • Podziękowanie za wsparcie akcji – przekazanie pracy przygotowanej przez wolontariuszy, specjalnie dla każdego z Urzędów.
  • 11:30 – przejście wolontariuszy na plac Wolności (po drodze rozdajemy  wcześniej przygotowane motyle i ulotki mówiące o przesłaniu Dnia Motyla).
  • 12:00 – spotkanie wszystkich wolontariuszy na placu Wolności. Wspólnie ze Stowarzyszeniem „Na Tak” (Dzień Osób z Zespołem Downa) śpiewem, tańcem (belgijka) i rozdawanymi motylami próbujemy zwrócić uwagę na  szczególny charakter tego Dnia i różne możliwości pomagania.

Bez względu na warunki atmosferyczne ma to być dzień pozytywnego przekazu, każdy może „zrzucić kokon” i stać się „pięknym motylem” – „Motylem dla Hospicjum Palium”.