Project Jenkins

23 i 24 września 2017 r. w ramach projektu “Project Jenkins” odbyły się dwa koncerty charytatywne dla Hospicjum Palium, podczas których wykonano “Requiem” Karla Jenkinsa.

projectjenkins (11)

Zespołem wykonawców dyrygował Daniel Iwanowski, a w koncercie wzięło udział wielu znakomitych artystów z Chóru Kameralnego WIL pod dyrekcją Justyny Chełmińskiej, Chóru Kameralnego UP w Poznaniu “Coro da Camera” pod dyrekcją Barbary Dąbrowskiej-Silskiej, Orkiestry Kameralnej WIL “Operacja Muzyka” pod dyrekcją Dobrochny Martenki oraz z Orkiestry Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia pod dyrekcją Aleksandra Grefa.

Koncerty były rzeczywiście wydarzeniem bez precedensu. Po raz pierwszy w Poznaniu zostało wykonane „Requiem” Karla Jenkinsa – utwór niezwykle piękny i wzruszający, zaaranżowany na chór i orkiestrę, z towarzyszeniem solistów: Darii Stachowicz – sopran, Kariny Kirchhoff – alt oraz Antoniego Glaeser – sopran.

Wydarzenie zorganizowane przez Wielkopolską Izbę Lekarską było nie tylko wybitnym muzycznym wydarzeniem w Poznaniu, ale również stanowiło wymierną pomoc dla Hospicjum Palium. Podczas koncertów zostały zebrane środki na Hospicjum w wysokości prawie 8 000 zł.

Serdecznie dziękujemy!

koncert dla Hospicjum

Koncert pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania organizowany przez Wielkopolskę Izbę Lekarską.