Na koniec wakacji

Wakacje się kończą, liście spadają z drzew, a Motyle przyleciały na Pyrlandię!
2 września, w Parku im. Jana Pawła II zorganizowany został coroczny festiwal Aquanetu – PYRLANDIA. Po rozpoczęciu imprezy o godzinie 14, park zapełnił się licznie przybyłymi uczestnikami wydarzenia. I nikt nie mógł narzekać na nudę, bo program obfitował w najróżniejsze atrakcje!
Na scenie mogliśmy podziwiać występy Chóru Dziewczęcego Poznańskiej Szkoły Chóralnej. Później słuchacze dali się oczarować Orkiestrze Ukulele, zaskakującej nieprzewidywalnymi aranżacjami znanych utworów. Kolejny zastrzyk energii słuchacze otrzymali przy występie jedynego w swoim rodzaju folk-rockowego zespołu Krambabula. Natomiast wisienką na torcie był występ długo wyczekiwanej gwiazdy wieczoru – zespół LemON, który porwał nas do wspólnej zabawy.
Poza sceną również dużo się działo. Propozycji kulinarno – rozrywkowo – edukacyjnych było co niemiara.
Chętni brali udział udział w biciu rekordu Polski w największej ilości osób noszących kotylion w narodowych barwach, zgromadzonych w jednym miejscu. O godzinie 19:00 zostaliśmy policzeni. Okazało się, że trud nie poszedł na marne! Rekord został pobity – było nas aż 1319 osób!
A nasze stoisko przyciągało gości nie tylko kolorowymi motylami, ale także przedmiotami własnoręcznie przygotowanymi przez osoby wspierające nasze Hospicjum swoimi talentami. Na najmłodszych czekały tradycyjnie warsztaty malowania motyli. Cieszyły się niezwykła popularnością. A miejsca przy stolikach były stale zajęte przez pracujących z zapałem małych artystów.
W parku można było spotkać również kwestujących wolontariuszy z wyjątkowymi motylami.
Dzięki hojności spotkanych ludzi, udało nam się zebrać podczas festiwalu kwotę ponad 6000 zł, która przeznaczona zostanie na zakup koncentratorów tlenu dla pacjentów Hospicjum Domowego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego niezwykle radosnego dnia.
Nasze podziękowania kierujemy też do osób, które otwierając swoje serca wspierały nas i okazały bardzo wiele budującej życzliwości i akceptacji.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia: