Jak Poznań radzi sobie z opieką paliatywną?

Dlaczego na łóżko w hospicjum trzeba tak długo czekać?
Zapraszamy do obejrzenia materiałów filmowych:

Teleskop

Materiał dotyczący Hospicjum Palium – 2:50-5:30

Otwarta Antena

KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ MATERIAŁ

Puls Dnia 16 lutego 2016 r. (wtorek)

Materiał dotyczący Hospicjów – 14:20-19:00

Twój 1% to dla nas bardzo dużo!

Planujemy utworzenie nowego 23-łóżkowego oddziału medycyny paliatywnej z laboratoriami i stworzenie oddziału geriatrycznego. W ponad półmilionowym Poznaniu, jesteśmy jedynym oddziałem opieki paliatywnej z 37 łóżkami dla ciężko chorych i umierających pacjentów. Codziennie odbieramy po kilkanaście telefonów o potrzebie umieszczenia chorego na oddziale, a nie mamy dla niego łóżka.

Dla pana prof. Jacka Łuczaka – lekarza i twórcy opieki paliatywnej w Poznaniu – jest to autentyczny ból. Czas umierania jest częścią życia i wymaga pełnego miłości pochylenia się nad człowiekiem, jest momentem wielkiej odpowiedzialności w opiece i leczeniu ciężko chorego pacjenta oraz wspieraniu osób bliskich. Twórzmy razem miejsce, które będzie śladem naszego Miłosierdzia.

Wesprzyj i Ty Hospicjum Palium: