Aktualności

Zapraszamy do śledzenia aktualności związanych z realizacją projektu „Motyle przemieniają świat”:


Motyle na jachcie kapitana Bartka Czarcińskiego!

Dzięki wsparciu kapitana Bartka Czarcińskiego oraz Stowarzyszenia Polacy Dookoła Świata motyle popłyną dookoła świata! Jacht „Perła Gdynia”, na całym kilu ma wymalowane motyle. Dzięki systematycznym relacjom z rejsu, będziemy mogli oglądać motyle pływające po oceanach!


 

Pierwszy motyl

pierwszy

Pierwszy motyl pofrunął w świat!

Kapitan Bartek Czarciński cały czas na swoim jachcie przemierza świat z motylami na burcie.

Kibicujemy i wspieramy!

KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ JAK PIERWSZY MOTYL POFRUNĄŁ W ŚWIAT!

Nie zapominajcie kto tam pod wodą napędza Perłę!

20.07motyle2


 

Perła Gdynia

16 października 2015 r. podczas Drzwi otwartych w Hospicjum miała miejsce inauguracja projektu „Motyle przemieniają świat”, poświęconego Dzieciom osieroconym.

Kapitan Bartek Czarciński opowiadał o planowanej podróży dookoła świata jachtem „Perła Gdynia”, zdobionej motylami. W ten sposób motyle dotrą do najodleglejszych zakątków świata!

A oto „Perła Gdynia”!

jacht

(aktualizacja: 16 października 2015)


 

16 października 2015 r., dokładnie 5 lat po rozpoczęciu kampanii „Motyle dla Hospicjum” spotkaliśmy się podczas Drzwi otwartych, aby otworzyć kolejny etap rozbudowy Hospicjum.
kapitan
Wspaniałym wydarzeniem łączącym się z opieką nad dziećmi była inauguracja projektu „Motyle przemieniają świat”. Podczas uroczystości był obecny kapitan Bartek Czarciński, który w przyszłym roku ruszy w świat jachtem „Perła Gdynia”, który sam zbudował i będzie promował motylami, zdobiącymi kil i dno jachtu idee bliskie Hospicjum Palium.
otwarted (52)
Obejrzeliśmy również film o kapitanie Bartku i jego projekcie. Możliwość zrobienia zdjęć z gośćmi oraz na tle jachtu były miłym elementem kończącym spotkanie.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia:
(aktualizacja: 16 października 2015)

Motyle na jachcie

Stowarzyszenie „Polacy dookoła świata”, organizator samotnego rejsu kapitana Bartka Czarcińskiego dookoła świata, postanowiło wesprzeć nasze Hospicjum Palium. Namalowane na kilu motyle będą towarzyszyć kapitanowi podczas całego rejsu! W ten sposób Stowarzyszenie pragnie zwrócić uwagę na potrzebę wspierania dzieci osieroconych!

Dziękujemy i gorąco kibicujemy kapitanowi!

jachtmotyle (1)

(aktualizacja: 15 sierpnia 2015)


 

Kim jest kapitan?

kapitan

Urodzony w 1987 roku. W wieku 25 lat stwierdził, że czas najwyższy na realizację wyzwania jakim jest opłyniecie świata na samodzielnie zbudowanej łódce.

Kapitan jachtowy i motorowodny, instruktor PZŻ i PZMiNW. Od 10 lat zawodowo związany z żeglarstwem.  Współwłaściciel Szkoły Żeglarstwa Morka.

Ostatnie 4 lata poświęcił na przygotowanie rejsu non stop dookoła świata na trasie Gdynia-Gdynia.

Do tej pory na wodzie spędza średnio 8 miesięcy w roku na morzu, co pozwoliło mu na zebranie doświadczenia w żegludze pełnomorskiej i oceanicznej.

(aktualizacja: 7 sierpnia 2015)


 

jacht

Jedyną realną szansą na powodzenie rejsu dookoła świata bez zawijania do portów jest zbudowanie prostej wytrzymałej konstrukcji, wyposażonej w nieskomplikowane urządzenia.

(aktualizacja: 7 sierpnia 2015)


 

mapa

28000 mil morskich, 3 przylądki, jeden jacht, jeden człowiek – takie wyzwanie podjął kapitan Bartosz Czarciński.

(aktualizacja: 6 sierpnia 2015)


 

Chrzest jachtu – wielkie wydarzenie!

chrzestjachtu (10)

(aktualizacja: 4 lipca 2015)