Zagłosuj

Kochani!

Nasz “Dzień Motyla” bierze udział w III edycji konkursu na Najlepszą Poznańską Inicjatywę Pozarządową – INICJATORY.

Możecie zagłosować na naszą inicjatywę – Dzień Motyla (pozycja nr 3).

Głosy można oddawać do 27 maja 2018 r.

Dzień Motyla nasi Motyli Wolontariusze z Hospicjum Palium oraz Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu organizują od 6 lat w Poznaniu. Każdego roku 21 marca w pierwszy dzień wiosny w Poznaniu robi się kolorowo.

Ale to nie o kolory tu chodzi. Ten dzień jest organizowany dla naszych Pacjentów. Podczas Dnia Motyla prowadzimy akcję informacyjną i opowiadamy o naszych działaniach w Hospicjum Palium i potrzebie jego rozbudowy.

Każdego roku przyłącza się do naszej inicjatywy coraz więcej szkół i przedszkoli z Wielkopolski oraz osób, dla których dobro drugiego człowieka jest najważniejsze.

Jeśli możesz, zagłosuj!

Może jeszcze więcej osób dowie się o naszym poznańskim Hospicjum Palium na osiedlu Rusa i zechce nas wesprzeć!

Zobaczcie, jak wyglądał tegoroczny Dzień Motyla:

• W Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim:
  • W Urzędzie Miasta

• W Urzędzie Marszałkowskim

• Na Placu Wolności

Hospicyjny ogród

ENEA ukwieca ogród Hospicjum Palium

11 maja pracownicy ENEA przybyli do Hospicjum Palium. Celem było uporządkowanie i rewitalizacja ogrodu wokół Hospicjum Palium. W ruch poszły narzędzia ogrodowe. Na balkonach chorzy pytali, co się stało, że tylu ludzi przybyło do pracy. Efektem pracy wolontariuszy ENEA było nasadzenie ponad 300 sadzonek petunii, begonii, pelargonii i cudnej lobelii. W ogrodzie zadomowiły się tawuły i bluszcz skromnie przytulił się do potu. Pomalowano ławki. Około 30 osób, z sercem i wielkim zapałem pracowało do późnych godzin popołudniowych. Owoce ich pracy są kolorowe.  Wywołują też uśmiech pacjentów hospicjum, którzy z balkonów mogą cieszyć oczy radosnymi, kolorowymi kwiatami.

Nasz ogród potrzebuje jeszcze dużo troski, zapraszamy chętnych do jego porządkowania i pielęgnowania.

„Rewitalizacja ogrodu wokół Hospicjum Palium”: