O szkoleniu w TVP3 Poznań

Zapraszamy do obejrzenia materiału o szkoleniu dla wolontariuszy w Hospicjum Palium w programie Witaj Wielkopolsko! – TVP3 Poznań – Telewizja Polska S.A. z dnia 4 września 2018 r.

KLIKNIJ TUTAJ – materiał o szkoleniu rozpoczyna się od 1 godz. 25 min.

Serdecznie zapraszamy na szkolenie!

Rośnie liczba osób, które bardzo potrzebują pomocy. Niektórzy chorzy są pod opieką na oddziałach szpitalnych.  Jednak czasem z powodu braku miejsc w szpitalu, chorzy pozostają pod opieką hospicjum domowego i rodziny. Długotrwała choroba, pogarszający się stan pacjenta, który w schyłkowym okresie jest niesamodzielny, a czasem całkowicie wręcz uzależniony od pomocy otoczenia – wyczerpują najbliższych.

Widzimy ogromną potrzebę edukacji społecznej i zaangażowania ludzi, którzy chcą bezpośrednio posługiwać chorym objętym opieką paliatywną w warunkach hospicjum domowego.

Wychodząc ku potrzebom chorych i ich rodzin – Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w szkoleniu dla kandydatów na pomocniczych wolontariuszy medycznych.

Szkolenie jest dedykowane nie tylko dla przyszłych wolontariuszy Hospicjum Palium w Poznaniu, ale też dla osób, które chciałyby rozpocząć posługę chorym w ich domach lub innych placówkach hospicyjno – opiekuńczo – leczniczych.

Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne, ale uczestnicy muszą być pełnoletni.

Program szkolenia jest opracowany we współpracy ze specjalistami wchodzącymi w skład zespołu interdyscyplinarnego posługującego chorym z najbliższymi, którzy są pod opieką paliatywną. Zajęcia poprowadzą – pielęgniarki, psychologowie, rehabilitanci. Ponadto wykładowcami będą specjaliści od komunikacji alternatywnej, księża – w zakresie opieki duchowej, doświadczeni wolontariusze. Przewidzieliśmy zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, aby jak najlepiej przygotować kandydatów do posługi chorym.

Zajęcia teoretyczne odbywać się będą raz w tygodniu, w czwartki w salach wykładowych Hospicjum Palium, na osiedlu Rusa 55 w Poznaniu.

Pierwsze zajęcia odbędą się 13 września o godz. 17:00.

Zapraszamy wszystkich, którzy czują potrzebę podzielenia się swoim czasem i ofiarowania cząstki siebie poprzez posługę chorym.

Szczegółowy program zajęć zostanie opublikowany wkrótce.

Kurs dla lekarzy

Kurs dla lekarzy z zakresu opieki paliatywnej

Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu przy współpracy z Katedrą i Kliniką Medycyny Paliatywnej UM im K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Bono Serviamus – Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu zapraszają na

Kurs dla lekarzy z zakresu medycyny paliatywnej

zgodny z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 października 2013 r.
w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki paliatywnej i hospicyjnej Dz.U.13.1347

Kurs obejmuje problematykę bólu, objawów somatycznych i psychicznych

Cena kursu: 900 zł brutto

Termin kursu:

27-28 października 2018 r.

24-25 listopada 2018 r.

(4 dni)

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie go na adres e-mail:karinap@ump.edu.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 600 041 047 oraz na stronie – TUTAJ