Dzień Hospicjum Palium

16 czerwca br organizowany jest Dzień Hospicjum Palium na Jarmarku Świętojańskim.

Na scenie głównej odbędą się koncerty zespołów oraz pokazy szkoły tańca. Będą występy klasyczne i awangardowe przedstawienia.

Około godziny 13:30 chcemy podziękować Szkołom, które w roku szkolnym 2017/2018, w niezwykły sposób zaangażowały się w działania Motylego Wolontariatu, na rzecz Hospicjum Palium.

Mamy również zaplanowaną niespodziankę dla tych, którzy między 14:40 – 15:00 będą na Starym Rynku.

Tego dnia będą z nami:

Starbucks, który planuje Coffe show.

ENEA zaś zorganizuje warsztaty z resustytacji krążeniowo – oddechowej (RKO) z fantomamiczyli pokażą jak masażem serca i sztucznym oddychaniem utrzymać osobę poszkodowaną przy życiu do czasu przyjazdu pogotowia.

Szczegółowy program dnia można znaleźć na stronie:

http://www.targowiska.com.pl/2018/06/04/jarmark-swietojanski-2018-program/

Zachęcamy również do obejrzenia filmu i nauki tanecznego układu, który bardzo przyda się na Starym Rynku:

https://pl-pl.facebook.com/events/221893321735490/

Będziemy mocno starali się zwrócić uwagę, że od oddychania zależy nasze życie.

Wielu pacjentów Hospicjum Palium potrzebuje koncentratorów tlenu. Są to urządzenia, które dostarczają choremu ciągłe dawki powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu.
Motyli wolontariusze będą zbierać fundusze na zakup nowych koncentratorów. Bardzo liczymy na pomoc mieszkańców Poznania oraz gości przybyłych tego dnia na Jarmark Świętojański!

Kto jeszcze wystąpi podczas wydarzenia?

Joanna Dudkowska feat. Kova
Wyjątkowe duo – dwie piękne, urocze instrumentalistki grające na gitarze basowej i wiolonczeli w otoczeniu zespołu. Współczesne brzmienie fusion oparte na połączeniu jazzu, funku, r&b oraz rocka z elementami klasyki.

Two Timer
Jest to grupa, która gra elektrycznego bluesa, czerpiąc z korzennych wzorców gatunku, z zachowaniem tradycyjnego, utrzymanego w stylu lat 60. i 70. brzmienia. Two Timer od blisko 10 lat koncertuje w klubach i festiwalach na świecie m.in. International Blues Challenge Memphis, International Jazz Festival Montreal, Le Buis Blues, Rawa Blues, Suwałki Blues Festival, Jimiway Blues Festival, Gdynia Blues Festival, Harmonica Bridge Festival w Toruniu czy Blues am Rand. Zespół dwukrotnie reprezentował Polskę na międzynarodowym festiwalu International Blues Challenge w Memphis w USA w 2014 oraz 2016 roku, w którym zakwalifikował się do półfinału tego największego wydarzenia bluesowego na świecie.

Witek Łukaszewski and Grand Piano,
Twórca gatunku flamenco & rock w Polsce, trzykrotnie wybranego najlepszym polskim gitarzystą flamenco (‘Gitara i Bas’, 1995-97) proponuje nam muzyczno-taneczne widowisko w stylu wesołej, andaluzyjskiej fiesty, z tańcem, kastanietami i śpiewem, pełne wesołych dźwięków gitary, stukotu butów tancerki i okrzyków muzyków zachęcających siebie i publiczność do wspólnej zabawy.

LaGuardia
Poznański zespół LaGuardia powstał w 1993 roku. Tworzy go grupa przyjaciół, która w żywiołowy sposób łączy zamiłowanie do muzyki z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, czego efektem jest stale powiększający się repertuar składający się z oryginalnie zaaranżowanych coverów.
Spontaniczność i zaangażowanie jakim charakteryzują się występy LaGuardii sprawiają, że każdy koncert jest małą muzyczną ucztą, w której warto wziąć udział.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *