Wolontariusz Roku 2011

Zwycięzcy

Wolontariusze Hospicjum Palium Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego zwycięzcami w kategorii zespołowej Poznańskiego Wolontariusza Roku 2011

“Taki dzień zdarza sie tylko raz w życiu” – takich słów użyła wolontariuszka Pani Barbara Grochal, Koordynator Zespołu Wolontariuszy Hospicjum Palium na wiadomość o zaszczytnym wyróżnieniu. Na sukces, uwieńczony w dniu 1 grudnia br. uroczystym wręczeniem nagrody, złożyły się trud i bezinteresowne poświęcenie wszystkich wolontariuszy. Umiejętnie kierowani przez koordynatorkę, dzięki starannemu przygotowaniu-szkoleniu teoretycznemu i praktycznemu – wspólne doświadczenia w opiece nad cierpiącymi chorymi, nabywane także dzięki pomocy personelu medycznego i korzystaniu ze wsparcia wolontariusza Pana Włodzimierza Nowakowskiego towarzyszącego przez wiele lat chorym, zasłużyli na to wielkie wyróżnienie. Nasi wolontariusze oznaczają się nie tylko praktycznym urzeczywistnianiem przesłań Soboru Arcybiskupiego z roku 1976: “Jak w praktyce przekazać miłość najbardziej potrzebującym”, ale zespołowością i różnorodnością działań, towarzysząc ciężko chorym i umierającym pacjentom oraz wspierając ich bliskich zarówno na Oddziale Medycyny Paliatywnej, jak i w domach chorych, korzystających z opieki Hospicjum Domowego. Wolontariusze cechują się również wielkim zaangażowaniem w aktywność niemedyczną. Należy tu wymienić w pierwszym rzędzie współudział w wielu imprezach propagujących ideę opieki paliatywnej i hospicyjnej, a w szczególności działalność Hospicjum Palium i Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu. Na szczególną uwagę zasługuje współudział wolontariatu w wypracowanej przy udziale firmy Profile medialnej akcji Motyle dla Hospicjum, ukierunkowanej na pozyskiwanie środków na pilną rozbudowę Hospicjum Palium.

prof. dr hab. Jacek Łuczak

 


Dyplom z gratulacjami od Prezydenta Miasta Poznania
 

Konkurs na Poznańskiego Wolontariusza Roku 2011 został zakończony uroczystą galą, która odbyła się 1 grudnia w Sali Kongresowej Centrum Kongresowo-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego. Widownię opanowali nasi wolontariusze, ubrani jak zwykle w intensywnie żółte koszulki. Pierwsza, oficjalna część należała do prowadzących – Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych – Marii Remiezowicz oraz Wicewojewody Wielkopolskiego Przemysława Paci wręczających dyplomy i nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym w konkursie. Druga część została zdominowana przez poznańską wokalistkę – Kasię Wilk oraz świetnie bawiących się wolontariuszy.
Dziękujemy i mamy nadzieję, że przyszły rok będzie równie intensywny!

Agata Stasik
Wolontariusz Hospicjum Palium

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z uroczystości (kliknij zdjęcie, aby je powiększyć):
 
Treść opisu Zespołu Medycznego Hospicjum Palium, jaki został odczytany w trakcie wręczania tytułu Poznański Wolontariusz Roku 2011.

Zespół składa się z około 30 osób, które chętnie i z sercem pomagają ludziom przebywającym w hospicjum. Obecnie zespół, działający pod opieką Pani Barbary Grochal jest doskonale zorganizowany i prowadzi szeroką działalność na rzecz pacjentów oraz samego hospicjum. Oprócz codziennego towarzyszenia chorym, przeprowadza wiele różnych akcji, takich jak: Motyle dla Hospicjum, Majówka w Botaniku. Zawsze pracują z pełnym oddaniem i zaangażowaniem, pacjenci oraz ich rodziny zawsze mogą na nich liczyć, zwłaszcza w najtrudniejszych chwilach. Warto dodać, że w skład zespołu wchodzą zarówno doświadczone osoby, które już od lat oddają swój czas i pozytywną energię, jak i spora grupa młodzieży, dla której wolontariat jest istotnym elementem w życiu. Niezależnie od wieku, wszystkich ich cechuje radość z dawania siebie innym. Taka postawa zasługuje na szczególne uznanie, dlatego możemy stwierdzić, że tytuł Poznański Wolontariusz Roku 2011 w kategorii zespołowej trafił w najbardziej odpowiednie ręce.