Pracowity początek jesieni…

W ostatnich dniach dużo wydarzyło się w Hospicjum Palium za sprawą wolontariatu pracowników z dwóch firm: GSK oraz Wrigley, którzy niezależnie zaproponowali nam swoją pomoc.

27 września, w miniony czwartek przybyła grupa wolontariuszy z GSK, która w ramach Orange Day rozpoczęła porządkowanie naszego ogrodu. Pojawiły się szpalery wrzosów. Objawiły się na nowo rabaty różane, cudnie odchwaszczone. Pelargonie nagle zrobiły się bardziej widoczne na skalniku.

Ekipa Wrigley

Ekipa Glaxo

A to nie wszystko, gdyż część osób pracowała wewnątrz budynku, malując, odświeżając uzgodnione pomieszczenia, które odmieniły swoje oblicze i znowu biją prawdziwym blaskiem świeżości.

Kilka dni później, 1 października od samego rana do pracy stawił się ponad 20 osobowy zespół z firmy Wrigley. Wolontariusze ochoczo zabrali się do prac ogrodowych. Ujarzmili trawniki, które zuchwale wdzierały się na alejki. Uprzątnięto liście już obsypujące się nieśmiało.

Posadzono również cebulki Ziemowitów jesiennych, które mamy nadzieję, że wkrótce zakwitną.

Wewnątrz budynku, na parterze naszego Hospicjum zostały umyte wszystkie przeszklenia.

Zaangażowanie i serce włożone w pracę widoczne są dla wszystkich odwiedzających. Chwalimy się jakich mamy Przyjaciół z Glaxo i Wrigley.

A na pojawiające się pytania, czy pracownicy tych firm z własnej woli tu przyszli – z szerokim uśmiechem odpowiadamy, że tak  – nie tylko z własnej woli, inicjatywy, ale pełni ochoty i serca przybyli, aby pomagać Hospicjum Palium.

Dziękujemy bardzo za wszystko dobro, które dzięki Wam staje się udziałem naszym i Pacjentów Hospicjum Palium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *