Wolontariusz Roku 2017

14 grudnia 2017 r. poznaliśmy laureatów gali Poznański Wolontariusz Roku 2017. Wśród nich zwycięzcami zostali również nasi Wolontariusze od lat związani z Hospicjum Palium.

Poznański Wolontariusz Roku

Nagrody i wyróżnienia rozdano w czwartek wieczorem, podczas uroczystej gali, która odbyła się w Sali Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

– Patrząc na to wszystko, co na co dzień robicie dla bliźnich i widząc, jakimi jesteście ludźmi, pewien jestem jednego: niebo będzie pełne, bo Wy tam będziecie – mówił do zebranych na sali wolontariuszy Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta. –  Dziękuję Wam bardzo za Waszą codzienną, cichą i często bardzo trudną pracę. To dzięki Wam w naszym mieście żyje się lepiej.

Nagrody po raz 18. przyznano w sześciu kategoriach, a odznaczeni z nasze

W kategorii młodzieżowej Poznańskiego Wolontariusza Roku kapituła nagrodziła Michała Nowaczyka, studenta pielęgniarstwa, który pomaga w Hospicjum Palium; a w kategorii indywidualnej wyróżniono Agnieszkę Kaługę, autorkę “Zorkowni” i wolontariuszkę naszego Hospicjum. Laureatem kategorii “Najlepszy wolontariat pracowniczy” została Kompania Piwowarska, która wielokrotnie włączała się do pomocy dla naszych Chorych, a pierwsze miejsce w kategorii zespołowej zdobyli wolontariusze szpitalni Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. To wszyscy laureaci, którzy są od wielu lat związani z naszym Hospicjum.

Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu Poznański Wolontariusz Roku! Dziękujemy za Wasze wielkie i dobre serca!