Wolontariat

Każdy z nas ma różne potrzeby, od tych najprostszych – oddychania, jedzenia, przez wyższe – bezpieczeństwa, przyjaźni, szacunku. Gdy te wszystkie potrzeby zostają w pewnym stopniu zaspokojone pragniemy czegoś więcej. Chcemy się realizować – bezinteresownie i z potrzeby serca służyć, pomagać Innym.

wolontariat

Bardzo właściwym miejscem do realizacji tych pragnień jest HOSPICJUM-PALIUM. Tu czeka na każdego chętnego mnóstwo możliwości bycia użytecznym – od TOWARZYSZENIA CHOREMU na Oddziale Stacjonarnym i w domu, przez KREOWANIE TWÓRCZEGO ROZWOJU pacjentów na Oddziale Dziennym, aż po pomoc w AKCJACH organizowanych na rzecz Hospicjum.
Istnieje również możliwość wykorzystania swoich umiejętności w przyhospicyjnym ogrodzie – w opiece nad mnóstwem kwiatów w samym Hospicjum, a także w różnych innych dziedzinach, które ułatwiają i uprzyjemniają pobyt pacjentów w Hospicjum.

Jeżeli więc chcesz zostać jednym z nas – WOLONTARIUSZEM HOSPICJUM-PALIUM, zapoznaj się z zakładką KROK PO KROKU, a trafisz do grona wyjątkowych ludzi, którzy przyjmą CIĘ z otwartymi ramionami.

Barbara Grochal
Koordynator wolontariatu

 

W celu przygotowania wolontariuszy do różnorodnych zadań, Hospicjum Palium organizuje szkolenia dla kandydatów na wolontariuszy.
Zgłoszenia na wolontariat oraz bliższe informacje:

  • Barbara Grochal

tel. 509 904 644

e-mail:koordynator.wolontariuszy@skpp.edu.pl

  • Hospicjum Palium – centrala 61 8738300