Dzień Motyla w Ikei

17 uczniów klas 4, 5 i 6 rozdawało ulotki i motyle (ponad 300 przez 2 godziny i na bieżąco składali nowe), które wcześniej w szkole robili także uczniowie młodszych klas oraz przedszkolaki z Przedszkola Nr 68. Nasi wolontariusze razem z małymi klientami IKEI składali motylki z papieru i malowali je farbkami. Dzięki wsparciu finansowemu Zakonu Św. Łazarza w Krośnie koło Mosiny mogliśmy wykonać te kilkaset papierowych motyli i motylków – zresztą w każdej z dotychczasowych akcji jesteśmy wspierani przez Zakon.

ikea2 (6)

Specjalnie na czas Dnia Motyla ustroiliśmy całą szkołę motylami, powiesiliśmy także plakat na drzwiach szkoły, żeby rodzice i nauczyciele mogli włączyć się do akcji. Dużo motylków do przyklejenia przekazały nam przedszkolaki z Przedszkola “Jarzębinka” w Swarzędzu. Te, które nam zostały przekażemy, by posłużyły na kolejne akcje.

Monika i Hania

Nasi mali wolontariusze

Dzisiejszy dzień był piękny!

Rozdawaliśmy kolorowe motyle, wywołując uśmiechy na twarzach przechodniów, byliśmy w Szkole Podstawowej Nr 20 z ulotkami balonami i motylami, a później przemaszerowaliśmy do pasażu Rondo, gdzie spotkaliśmy wolontariuszy i przemiłych ludzi. Dostaliśmy również kwiaty od pań z kwiaciarni za zaangażowanie.
Dobro daje dobro, a uśmiech wywołuje uśmiech.

Dorota Uryzaj-Gąsiorowska
Przedszkole “Wesołe Ludwiczki”

Nasi mali wolontariusze radzili sobie wyśmienicie podczas Dnia Motyla!

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć:

Bajkowisko i Anna Dymna

W dniu 17 marca br. Hospicjum Palium miało zaszczyt gościć Panią Annę Dymną – Wielką Aktorkę, ukochaną wszystkich podopiecznych Fundacji „Mimo wszystko”, której jest Prezesem. Pani Anna spotkała się z pacjentami Hospicjum Palium oraz ich rodzinami i pracownikami.

dymna1 (2)

Tego samego dnia Pani Anna Dymna uczestniczyła w Bajkowisku czyli Charytatywnym Festiwalu Bajek w poznańskim Zamku organizowanym przez Lions Club Poznań New Design, gdzie niezwykle ciepłym głosem czytała bajki dla najmłodszych. Pieniądze zebrane podczas spotkania zostaną przekazane na dalszą rozbudowę Hospicjum Palium – podcienia.

Dziękujemy serdecznie za wspólnie spędzone chwile, które na zawsze pozostaną w naszych sercach i myślach.

Prof. Jacek Łuczak

dymna (18)

Mail od Pani Anny:

Panie Profesorze! Dziękuję za te chwile. Jest Pan Niezwykły i Kochany. Mam szczęście, że znów Pana spotkałam. Teraz już też znam Pana Dzieło. Dziękuję. Trzymam kciuki za wszystkie Pana przedsięwzięcia. Pozdrawiam Anioły z Hospicjum, szczególnie Panią Elę. Podziwiam Was wszystkich. Jakie to szczęście, że są tacy ludzie jak Pan. Życzę pięknej wiosny. Mocno całuję.

Anna Dymna

A oto zdjęcia z niesamowitego wydarzenia – Bajkowiska, podczas którego można było wesprzeć Hospicjum Palium.

dymna (25)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć – fot. Waldemar Wylegalski