Dożynki

Tegoroczne święto plonów w Poznaniu na Malcie było wyjątkowe. W ubiegłą niedzielę obchodziliśmy w naszym mieście 20. jubileusz Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynek Wielkopolskich.

Dożynki rozpoczęła wystawa rolnicza. O godz. 13:00 odbyła się uroczysta Msza Święta, a obrzęd dożynkowy rozpoczął się po godzinie 14:00. Na scenie wystąpił zespół Pieśni i Tańca “Łany” z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu; można było obejrzeć spektakl “Polowanie na motyle” w wykonaniu Teatru Gili Gili, a także zabawić się z Kapelą Hałasów czy posłuchać koncertu zespołu DIKANDA. Jak zawsze na dożynkach nie zabrakło tradycyjnych potraw: domowej grochówki, gulaszu myśliwskiego czy wielkopolskiej białej kiełbasy.

Na licznie przybyłych uczestników dożynek czekało wiele atrakcji. Wśród nich: wystawa ptaków i zwierząt hodowlanych, wystawa maszyn rolniczych, pokazy florystyczne oraz pokazy tresury psów. Na zakończenie dożynek odbył się koncert zespołu Bajm.

Nasze Motyle również były obecne podczas dożynek. Stoisko “Motyle dla Hospicjum” cieszyło się sporym zainteresowaniem. Można było zakupić przepiękne przedmioty własnoręcznie wykonane przez przyjaciół Hospicjum Palium. Zorganizowaliśmy dla najmłodszych kolorowe warsztaty malowania i tworzenia motyli. Do późnego wieczora prowadziliśmy zbiórkę pieniędzy do puszek na zakup koncentratorów tlenu dla naszych Pacjentów z Hospicjum Domowego. Wszystkim dziękujemy za hojność i wielką przychylność dla podejmowanych przez nas działań.

Dziękujemy Organizatorom dożynek za zaproszenie: Samorządowi Województwa Wielkopolskiego, Miastu Poznań i Arcybiskupowi Metropolicie Poznańskiemu.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia – fot. Waldemar Wylegalski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *