Gotowi do pomagania

W czwartek 25 października, pomimo bardzo niesprzyjającej pogody wolontariusze z Kompanii Piwowarskiej otworzyli front prac ogrodowych. Z wielkim podziwem patrzyliśmy na ich niezmordowaną walkę. Determinacja w porządkowaniu ujmowała nasze serca. Liście zostały ujarzmione. Wszak inaczej pracuje się podczas pięknej pogody, ale niezwykłego hartu ducha potrzeba, żeby nie porzucać rozpoczętej pracy kiedy wiatr i deszcze niespokojne targają ubranie, a ręce grabieją z zimna.

To jeszcze nie wszystko!

Wolontariusze Kompanii Piwowarskiej podjęli wyzwanie i … posprzątali łazienki na oddziałach w naszym Hospicjum! Gruntownie odświeżone, błyszczą teraz i przypominają o wielkim zapale i sercu pełnym serdeczności, których doświadczyliśmy podczas spotkań z przybyłymi pracownikami Kompanii. Każda praca ma swoją wartość, jednak sprzątanie łazienek wymaga od osób, które się tym na co dzień nie zajmują – wyjątkowego poświęcenia i akceptacji dla wykonywanej pracy. Dostrzegamy to i jesteśmy ogromnie wdzięczni w imieniu swoim oraz Pacjentów Hospicjum Palium.

Niezmiennie wzrusza nas kiedy Pacjenci dostrzegają trud i starania podejmowane dla nich. Bezcenne są dla nas uśmiech w ich oczach, kiedy przy pomocy rodziny, jeżdżą po alejkach zadbanego ogrodu, albo kiedy biorą głębszy oddech – wchodząc do łazienki, czując jej świeżość.

Pracując dla innych, ofiarowując cząstkę siebie odkrywamy w sobie kolejne warstwy człowieczeństwa. Rośnie w nas przekonanie, że świat jest piękny i pełen ludzi dobrej woli, gotowych do poświęceń i pomagania. Właśnie takich jak Wolontariusze Kompanii Piwowarskiej!

Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *