Przedszkolaki o Niepodległej

Przedszkolaki o Niepodległej w Hospicjum

Jak połączyć niewinność dziecka, powagę historii Polski i wzruszenie pacjentów?

A jednak! 6–latki z przedszkola „Leśne duszki” znają nawet definicję NIEPODLEGŁOŚCI!

Przedszkolaki o Niepodległej

14 listopada grupa przedszkolaków wraz z nauczycielami i opiekunami przyjechała do Hospicjum Palium. Dla dzieci był to pierwszy występ poza przedszkolem. Przedstawienie, które odbyło się w holu hospicjum, nawiązywało do obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wszyscy, którzy przybyli na przedstawienie – pacjenci, personel hospicjum oraz wolontariusze nie kryli wzruszenia. Niezwykły to widok, kiedy grupa dzieci z dumą, radością i wielkim przejęciem deklamuje o rozbiorach i dążeniach Polski do odzyskania wolności.

Na koniec dzieci zaśpiewały całe 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Serdeczne podziękowania należą się małym artystom za piękny występ oraz Dyrektorowi Stanisławowi Mytko oraz nauczycielom i opiekunom, którzy podjęli trud przygotowania dzieci i zorganizowania ich przejazdu z Zakrzewa.

Naszą wdzięczność pragniemy też wyrazić p. Kazimierzowi, który miesiąc wcześniej, poprzez swoje odwiedziny w przedszkolu zaszczepił cudny pomysł odwiedzenia Hospicjum Palium.

Przedszkolaki o Niepodległej

Mocno wierzymy, że podjęty wysiłek wychowania, poprzez delikatne oswajanie dzieci z różnymi aspektami prawdziwego życia, zaowocuje w przyszłości społeczną ich wrażliwością i odwagą w działaniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *