Szkolenie w Giewartowie

Zakończyliśmy szkolenie w Giewartowie dla koordynatorów i liderów szkolnego wolontariatu, które trwało od 21 do 23 września br.

Szkolenie było współfinansowane przez  Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu.

Uczestnikami szkolenia byli nauczyciele i młodzież ze szkół w Poznaniu, Murowanej Goślinie, Wirach, Stawiszynie, Zalasewie, Lusówku, Luboniu i Daszewicach.

Zajęcia prowadzone były zarówno w formie wykładów, jak i warsztatowej. Tematyka szkolenia nawiązywała do idei wolontariatu, z przykładami opartymi o doświadczenia Motylego Wolontariatu, skupionego wokół i działającego na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu. Odbyły się również warsztaty z podstaw fundraisingu – budowania relacji i pozyskiwania wsparcia; komunikacji interpersonalnej; wybranych aspektów prawnych dotyczących organizacji wolontariatu i jego działalności. Był też czas na motylowe warsztaty.

Wieczorami odbywały się zajęcia integracyjne, fantastycznie zorganizowane przez firmę i jednocześnie wspaniałego gospodarza obiektu Michasiówka w Giewartowie – pracowników z firmy SunSport.

Zwieńczeniem naszego szkolenia były warsztaty, podczas których uczestnicy podzieleni na zespoły mieli wymyślić w szkole imprezę / wydarzenie / akcję, której celem miało być pomaganie. Prace trwały, kreatywność rozwijała się na stołach i podłogach. Na koniec każda grupa miała zaprezentować wymyślony przez siebie projekt, reklamując go i przedstawić tak, żeby przekonać potencjalnych współorganizatorów / sponsorów do wsparcia i wzięcia w nim udziału. Byliśmy zachwyceni pomysłowością i otwartością uczestników.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowany i „uśmiechnięty” udział w naszym szkoleniu. Serdeczne podziękowania posyłamy również do wszystkich pracowników SunSport, którzy przygotowywali dla nas posiłki, sprzątali dla nas i opiekowali się nami. To dzięki nim czuliśmy się tak rewelacyjnie w ich ośrodku, a nasze życzenia i sugestie były spełniane.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy poświadczające ukończenie szkolenia z rąk pani Doroty Kinal, Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, podczas bardzo sympatycznego spotkania w urzędzie w dniu 4 października 2018 r.

To był bardzo udany wyjazd i będziemy starać się, aby móc zorganizować kolejną edycję szkolenia wyjazdowego.

Tymczasem nie możemy doczekać się “ciągu dalszego” i owoców naszego szkolenia.

Do zobaczenia!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze szkolenia:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *